SAVOIR7 W MEDIACHMechanizmy, za jakimi stoi sukces

sm_autorzy_magdalena_michalak_1200x626
KWIECIEŃ 2021 | CLUE magazyn Grupy Domodi
Bez względu na to czym dla nas jest sukces, pewne jest to, że zawsze stoją za nim pewne sposoby myślenia, działania, przekonania i wartości, którymi się kierujemy. Czy sukces jest zależny od nas? Jak dowiedzieć się czy kieruję się sabotującymi mechanizmami?

Jednym ze sposobów, aby odnaleźć przyczynę tego, co jest inaczej niż byśmy tego chcieli, jest spojrzenie w siebie i zastanowienie się. Konsekwencją braku wiedzy na jaki temat, jest mechanizm, który jest w naszym umyśle? Przydatne może być także, zastanowienie się nad tym: Przekonania - Czy to co uważam za swój temat jest pozytywne? Czy myślę, że jestem wystarczająco dobry/a aby osiągnąć to co chcę? Nawyki - Jakie zachowania są nas cechujące? Czy one pomagają mi osiągnąć mój sukces? Umiejętności - Czy któreś wymagają treningu? Które dokładnie, aby osiągnąć cel?

Przeczytaj więcej...>>
Zobacz całe wydanie Magazynu Clue>>

Wystarczająco dobra? Nie jestem przekonana

savoir7 wiara-w-siebie
MARZEC 2021 | WARTO ZNAĆ
Skąd biorą się nasze przekonania? Skąd wiemy co jest dla nas dobre, a co nie? Wszystko zaczyna się wtedy, gdy poznajemy świat i dowiadujemy się jaki jest. Kto nam go pokazuje?

Rodzina czyli system do jakiego należymy, z którego czerpiemy pierwsze i najbardziej trwałe wzory naśladowania. Inaczej określane jako modelowanie. Największy wpływ jeżeli chodzi o modelowanie, kiedy jesteśmy dziećmi mają osoby z najbliższego otoczenia. To od rodziców, dziadków, uczymy się określonych postaw, poglądów, tradycji i zwyczajów, ról związanych z płcią, sposobów zachowania czy reakcji, tego jakie mamy przekonania czy wartości.

Przeczytaj więcej na wartoznac.pl>>

Trendy 2021 w rozwoju osobistym

savoir7 be
STYCZEŃ 2021 | BE MAGAZYN
Każdy rodzic zwykle chce dla swojego dziecka najlepiej. Stara się, aby miało ono lepiej niż on sam, kiedy był mały.

Do tego możemy zaliczyć warunki mieszkaniowe, dobre jako- ściowo jedzenie, modne ubrania. Ciekawsze miejsca na wyjazdy wakacyjne, pełne wrażeń atrakcje. Dbałość o zdrowie, edukację i o wiele więcej.

Chcemy, aby dzieci były: zdrowe, lubiane i miały wspierających przyjaciół, samodzielne i dobrze sobie radziły, potrafiły przysto- sować się w tak szybko zmieniającym się świecie

Przeczytaj więcej na str. 44 (PDF)>>

Pokaż mi swoje dziecko, powiem Ci kim jesteś

savoir7 dziecko
GRUDZIEŃ 2020 | ZMIANY W ŻYCIU
Co o nas samych mówi to, jakie są nasze dzieci?
Uważam, że w starych powiedzeniach i przysłowiach kryje się sporo mądrości. Powtarzamy je jednak bez namysłu, a szkoda, bo można by było wyciągnąć z nich sporo wniosków. Zauważ, jak „niedaleko pada jabłko od jabłoni”, że podobno „jaki ojciec taki syn” albo „jakie jabłko taka skórka, jaka matka taka córka”.

Często słyszy się, że rodzice się złoszczą, ponieważ dziecko ich nie słucha. Kiedy jesteśmy mali, obserwujemy osoby, które nas wychowują. Oczywiście poza tym, co dziedziczymy w genach czy poprzez pamięć komórkową, dzieci rodzą się bez wiedzy, jak wygląda świat.

Przeczytaj więcej na zmianywzyciu.pl>>