SAVOIR7 W MEDIACHPokaż mi swoje dziecko, powiem Ci kim jesteś

savoir7 dziecko
GRUDZIEŃ 2020 | ZMIANY W ŻYCIU
Co o nas samych mówi to, jakie są nasze dzieci?
Uważam, że w starych powiedzeniach i przysłowiach kryje się sporo mądrości. Powtarzamy je jednak bez namysłu, a szkoda, bo można by było wyciągnąć z nich sporo wniosków. Zauważ, jak „niedaleko pada jabłko od jabłoni”, że podobno „jaki ojciec taki syn” albo „jakie jabłko taka skórka, jaka matka taka córka”.

Często słyszy się, że rodzice się złoszczą, ponieważ dziecko ich nie słucha. Kiedy jesteśmy mali, obserwujemy osoby, które nas wychowują. Oczywiście poza tym, co dziedziczymy w genach czy poprzez pamięć komórkową, dzieci rodzą się bez wiedzy, jak wygląda świat.

Przeczytaj więcej na zmianywzyciu.pl>>

Jak wytłumaczyć dziecku, że "pieniądze nie rosną na drzewie"?

savoir7 pieniadze
LISTOPAD 2020 | MAMADU
Czy da się wychować dziecko na "majętne" bez ofiarowywania mu majątku? Na swój sposób tak. Poziom naszego posiadania wcale niekoniecznie zależy od tego, ile zarabiamy. Zależy przede wszystkim od tego, jak zarządzamy swoimi pieniędzmi. Kieszonkowe to gotówka, nie tylko do wydania na zabawki. Oto jak rozwijać w dziecku finansowe IQ.

Co 4 Polakowi nie starcza pieniędzy od tzw. pierwszego do pierwszego. Jedną z przyczyn jest sposób myślenia o nich głównie w kategoriach zarabiania i wydawania. Myślenie to kształtuje się w nas od dziecka. Jednak jedynie 49 proc. dorosłych rozmawia z maluchami o pieniądzach.

Przeczytaj więcej na mamadu.pl>>

Rozmowa z Trenerką Umiejętności Przyszłości Magdaleną Michalak.

savoir 7 obaby
LISTOPAD 2020 | O!BABY
Czy rozwijanie kompetencji miękkich u naszych dzieci jest istotne? Czy zastanawiamy się nad stanem emocjonalnym młodego człowieka w dzisiejszym świecie, pełnym celów do szybkiej realizacji i wielu zajęć dodatkowych mających pomóc w ich osiąganiu? Czy zdajemy sobie sprawę jak doświadczenia z dzieciństwa kształtują nasze przyszłe, dorosłe życie? Opowie nam o tym trenerka umiejętności przyszłości Magdalena Michalak, prezez firmy Savoir 7.

Zwykle o tym, jaka jest firma, wiele mówi to, jaki jest właściciel. Co sprawiło, że zdecydowała się Pani otworzyć firmę i pomagać ludziom?
Przeczytaj więcej>>

Umiejętności przyszłości - czyli jakie?

savoir7 psychodia
LISTOPAD 2020 | MIESIĘCZNIK PSYCHODIA
Przede wszystkim na miarę XXI w. Adekwatne do zmian, szeroko rozumianych. Tych związanych z globalizacją, rozwojem technologii, stylu życia, mentalności nas samych, czy samej pandemii. Są potrzebne, a nawet priorytetowe.
Zauważ, że w szkole nie edukuje się nas jak rozmawiać żeby się „dogadać”. Jak planować, aby było łatwiej, a to co robimy żeby było bardziej efektywne. Nie wiemy jak budować relacje, a także jak mówić o swoich potrzebach, emocjach czy wyznaczać granice. Umiejętności mające wpływ na każdą płaszczyznę życia, są zdecydowanie pomijane.
Przeczytaj więcej (PDF)>>
Zobacz całe wydanie miesięcznika Psychodia (PDF)>>